Medņu pavasara medības

Vakar, Zemkopības ministrijā, tika organizēta sanāksme par medņu populācijas stāvokli Latvijā un iespējamiem medību ierobežojumiem nākotnē. Kā mums zināms, pavasara medības Eiropā ir aizliegtas, tāpēc arī mēs, pirms vairākiem gadiem zaudējām sloku un rubeņu pavasara medības.

29.aprīļa raidījumā UZ MEŽA TAKAS skatieties sižetu par medņa riestu – mednieki, bruņojušies ar video kamerām, gribēja to nofilmēt vienā naktī, savukārt, dabas operators ar stāžu Māris Maskalāns pavadīja slēpnī vairākas diennaktis, lai iegūtu materiālu, kas redzams raidījuma beigās!

Medni mums atļāva medīt izņēmuma kārtā,  tikai pateicoties Sugas aizsardzības plānam. Latvijas Ornitoloģijas biedrības pārstāvji uzsvēra, ka esošie uzskaites rādītāji nav precīzi, līdz ar to ir grūti spriest par populācijas reālo stāvokli. Pēc viņu domām situācija ir sliktāka nekā rāda to skaitļi, tāpēc medību ierobežojums būtu nepieciešams. Latvijas mednieku asociācijas un Valsts meža dienesta pārstāvji uzsvēra, ka medņa galvenie ienaidnieki ir sīkie plēsēji, kuru skaits ir nekontrolēti savairojies un mežu biotopu izmaiņas un aktīvā mežizstrāde. Kā secinājums, visi vienojās ka līdz šī gada beigā ir jāpabeidz jaunais medņu aizsardzības plāns, kurā tad noteik kā pareizi tālāk apsaimniekot šo populāciju.

Medniekiem, kuri rūpējas par saviem medņu riestiem un kuriem vispār rūp šī putna nākotne, vēlos atgādināt, ka mums aktīvāk jāsniedz informāciju par jaunatklātiem riestiem, par medņu skaitu riestā, par jebkādām novērotām izmaiņām un sadarbībā ar Latvijas ornitologiem jāveido labāku priekšstatu par medņa stāvokli Latvijā.

10 komentāri par “Medņu pavasara medības

 1. Paldies par info! Kam jāsniedz info – mednieku asociācijai vai kādai citai iestādei?

 2. Ir dzirdetas baumas ka Mednus vares medit pedejo gadu. Ka tur isti bus?
  Es uzskatu ka to nevajadzetu darit jo ta ka mednu ir maz par tiem rupejas reti kurs. Pagaidam par tiem vismaz interesejas tie mednieki kuri velas saglabat populaciju lai varetu medit, bet ja to aizliegs medniekiem vairs nebus intereses un vajadzibas to darit. Kads ir jusu viesoklis par to?

 3. Tieši tā notika ar rubeņiem. Pēc pavasara medību aizlieguma, daudzas rubeņa riesta pļavas vairs netika izkoptas, tāpat mednieki vairs nebija tik ieinteresēti cīnīties ar plēsējiem tajā reģionā. Esmu dzirdējis, ka daudzviet rubeņu skaits ir samazinājies, bet noteikti ir skaidrs, ka tagat rubeņus neviens vispār neskaita un neinteresējas par tiem. Domāju līdzīgi notiks ar medni, tāpēc pateicoties tam, ka Latvijā bija sugas aizsardzības plāns un šogad būs jauns, plus daļēji šos pētījumus apmaksā no MSAF, tātad mednieku kabatas, medni medījam un ceru ka medīsim. Bet jo būs precīzāki dati un lielāka mednieku griba sniegt viņus, jo vieglāk būs aizstāvēt pavasara medības.

 4. Loti ceru ka turpmak ta ari bus, jo tas ir loti interesantas un man loti tuvas medibas. Negribetos lai tas viss beigtos. 🙂

 5. Klau- – varbūt var tos rubenus un medņus “ražot” ar inkubatoriem – dabūt kādas vaislas vistas un gaiļus un attiecīgos apstākļos pildīt populācijas “plānu”..? Šitādām lietām vajadzētu dabūt naudu no “jābūttādiemfondiem”

 6. Varbūt jāsāk aizsargāt arī slokas, tad atļaus arī medīt, līdz ligzdošanas sākumam?

 7. Я был интересно , если вы никогда
  считается изменения макета вашего сайт?
  Его очень хорошо написано; Я люблю то, что вы получаете сказать.
  Но, может быть, вы могли бы немного больше на
  пути содержанием, чтобы люди могли связаться с ним лучше.
  Вы получаете очень много
  текста для только имея один или два
  картинки. Может быть, вы могли бы пространство его лучше?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*