Kritisks Saigu populācijas stāvoklis Kalmikijā.


saiga2_01

60 -tajos gados Saigu skaits Kalmikijā sasniedza 200,000 dzīvnieku, tad 90-to gadu aktīvā gaļas iegūšanas politika un malumedības šo populāciju noveda līdz kritiskam līmenim 10, 000 saigu. Pateicoties Ulda Knāķa nodibinātās vienības darbam, valdības politikai un starptautiskām organizācijām, pēdējos gados šo dzīvnieku skaits bija stabils un sasniedza 20,000.

Diemžēl barga ziema piemeklēja arī Kalmikiju. Speciālisti prognozē kritisku populācijas samazināšanos un starptautiskā medījamo un savvaļas dzīvnieku aizsardzības organizācija CIC aicina palīdzēt, lai šī unikālā dzīvnieku suga nepazustu no Kaspijas reģiona uz visiem laikiem.

Mūsu uzmanību šī īpatnējā antilope piesaistīja jau 2006. gadā. Toreiz devāmies filmēt atmiņas par inspektoru Uldi Knāķi, kurš atdeva savu dzīvību saigu aizsardzībai. Raidījuma I daļa. Raidījuma II daļa un raidījuma III daļa.

Savukārt sižetu par Ulda Knāķa iedibinātās  saigu aizsardzības vienības darbu mūsdienās var noskatīties nomad.lv. bonusu istabā!

4 komentāri par “Kritisks Saigu populācijas stāvoklis Kalmikijā.

  1. Vēlos izteikt komplimentus šīs lapas autoriem, izstrādātājiem no sevis un saviem kolēģiem! Lapu aplūkojām ar “kritisku aci”, jo arī mēs ikdienā strādājam web komunikācijas jomā. Lapa ir viegli pārskatāma, gaumīga, lietotājam parocīga un, protams, kas ir svarīgi – jau no atklāšanas brīža tā ir saturiski bagāta. Kā piebilst mana kolēģe – viss ģeniālais ir vienkāršs. Un tas ir šīs lapas trumpis. Lietotājam nav jāmaldās satura džungļos, nav jāmin, kur atrodas informācija! Lieliski!Tā turpināt!

  2. Liels paldies par tik labiem vārdiem! Lapa vēl tiek pilnveidota, tāpēc ir īpaši patīkami un iedrošinoši dzirdēt, ka tā lieta iet un cilvēkiem patīk! Labprāt uzklausīsim saturīgus komentārus, jo esam apņēmušies izveidot patīkamu vietu, kur skatīties labu kino un raidījumus, kā arī apmainīties ar domām un informāciju. Rīt būs atkal kaut kas jauns nācis klāt, ienāciet!

  3. Sižets par SAIGU dzīvi Kalmikijā meklējams pie NOMAD.LV bonusiem darbagaldā! Lai redzētu bonusus – reģistrējies, nenožēlosi!

  4. BBC ziņo, ka Kalmikijas prezidents intervijā TV ir atzinis, ka viņš pabijis citplanētiešu kuģī, kuri ieradušies uz Zemes ievākt paraugus. Krievijas parlamaneta deputāts, savukārt, lūdzis Medvedjevam izvērtēt ne tikai šo konkrēto gadījumu, bet arī plašāk – par priekšrakstiem un rīcību gadījumā, ja valsts amatpersonu, kuram ir pieeja valsts noslēpumiem, aizvilina citplanētieši. Vairāk lasi: http://news.bbc.co.uk/2/hi/europe/8662822.stm

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

*
*
Web

*